Karierni center FUDŠ od leta 2014 skrbi za periodično spremljanje kariernih poti diplomantov FUDŠ. Le to poteka v obliki spletnih anket. Pridobljeni rezultati se skrbno analizirajo in služijo fakulteti pri nenehnem izboljševanju študijskega procesa in pri zagotavljanju študentom ustreznih kompetenc in s tem povečevanje njihovih možnosti zaposlovanja.
Podrobnejši pregled analize anket diplomantov, pregled zaposljivosti diplomantov in ocene pridobljenih kompetenc se nahajajo v dokumentih na spodnjih povezavah.
AKTUALNO – izsledki raziskave v letu 2019 !!!
Sodelovanje s fakulteto
Več kot polovica diplomantov (28 diplomantov oz. 61%) na vseh treh stopnjah študija želi biti obveščenih o aktivnostih Alumni kluba in ostalih aktivnostih, ki se dogajajo na fakulteti, 14 diplomantov (30%) pa so pripravljeni postati aktivni člani Alumni kluba. Izmed vseh anketiranih diplomantov samo štrije (9%) ne želijo sodelovati v Alumni klubu.
Nadaljevanje študija
30 diplomantov (65%) po diplomiranju ne nadaljuje študija, 35% pa jih študij nadaljuje - deset (22%) jih je študij nadaljevalo na FUDŠ, šest (13%) pa na drugi fakulteti.
Zaposlitev diplomantov
Kar 32 diplomantov (70%) na vseh treh stopnjah študija je zaposlenih, medtem ko jih 30% nima zaposlitve – od tega je dvanajst (26%) takšnih, ki od zaključka študija še niso bili zaposleni, 4% pa je takšnih, ki sicer nimajo zaposlitve, a so po zaključku študija že bili zaposleni.
Primerjava ocene kompetenc po programih
Diplomanti FUDŠ pridobljene kompetence ocenjujejo kot precej pomembne (skupna povprečna ocena je 3,9) na trenutnem delovnem mestu ali pomembne za pridobitev zaposlitve, hkrati pa ocenjujejo, da so v takšni meri (skupna povprečna ocena je prav tako 3,9) kompetence pridobili na FUDŠ.
Dosežke diplomantov fakulteta spremlja tudi prek formalnih in neformalnih druženj z diplomanti v okviru Alumni kluba (srečanja, konference, podelitev diplomskih listin ipd.).